Autor: dopoznania.pl
9 kwietnia, 2024Newsy

Kupić czy budować – które z tych rozwiązań będzie wygodniejsze?

Decyzja o własnym domu często jest decyzją na całe życie – w większości przypadków wybierając właśnie ten rodzaj nieruchomości zdajemy sobie sprawę z tego, że będzie to nasza ostoja przynajmniej na kilkanaście kolejnych lat. Na rynku zauważyć można znaczny wzrost ilości firm deweloperskich, które w swoich realizacjach stawiają właśnie na nowe domy. Nic dziwnego – w większości przypadków zakup od dewelopera jest znacznie bardziej opłacalny niż wybór opcji „zbuduj sam”, a opowiada o tym Pan Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.

Mieszkanie w dobrej lokalizacji zawsze może być dobrą pośrednią inwestycją. Można je wynająć lub sprzedaż z zyskiem – wystarczy jedynie zorientować się w rynku mieszkaniowym. Nowy dom jest natomiast najczęściej miejscem docelowym, przez co do jego zakup przykładamy znacznie większą wagę. To właśnie dom jest w większości naszą ostoją, gdzie zostajemy na lata, wypełniając jego mury zakładaną przez nas rodziną czy zapraszając do niego przyjaciół. Jak więc wybrać, by nie żałować? Wybrać nowy dom na realizowanych przez deweloperów osiedlach czy raczej postawić na samodzielną realizacje na zakupionej przez nas działce?  – Rozwiązaniem coraz częściej wybieranym przez klientów jest jednak zakup domu z oferty firmy deweloperskiej. Wynika to między innymi z faktu, że oferta tychże firm znacznie poszerzyła się i każdy znajdzie przestrzeń oraz lokalizację idealne dla siebie. Kiedyś klienci „budowali się” sami, ponieważ nie było domów spełniających ich oczekiwania. Dziś rynek pierwotny się rozwinął, więc taka opinia traci na ważności – opisuje Tomasz Pietrzyński z firmy More Place. – Rynek jest na tyle szeroki, że można wybrać zabudowę szeregową, bliźniaczą, czy domy wolnostojące, w różnych lokalizacjach, standardach, czy nawet wykończone pod klucz. Firma More Place posiada w swojej ofercie lokale w zabudowie bliźniaczej na Osiedlu Przy Jeziorach w Poznaniu, o powierzchni  110,44 lub 111,74 mkw. Klienci bardzo pozytywnie reagują na naszą propozycję. W zakończonych do tej pory etapach zrealizowaliśmy 44 lokale w ramach 22 domów w zabudowie bliźniaczej. Większość z nich znalazła już swoich właścicieli, a w sprzedaży został ostatni lokal o powierzchni około 112,84 mkw. W ostatnim czasie wprowadziliśmy do sprzedaży osiem kolejnych domów – informuje Tomasz Pietrzyński.

Co decyduje o wyborze gotowego, nowego domu od dewelopera? Na pewno oszczędność czasu – nie ma potrzeby poszukiwania działki pod budowę, co, ze względu na małą dostępność i wysokie ceny, może zająć naprawdę sporo czasu. Nie można również zapomnieć o ciągle rosnących kosztach budowy. Coraz częściej zdarzają się sytuacje, w których osoby decydujące się na budowę, nie kończą jej, ponieważ braknie im środków. A to naprawdę duży problem. – Poszukując nowego miejsca do życia i wybierając dom, powinniśmy się czuć komfortowo i bezpiecznie, by to miejsce w przyszłości kojarzyło nam się z radością. Wybierając lokal bliźniaczy na Osiedlu Przy Jeziorach, nabywca ma gwarancję niezmienności ceny zgodnie z ustawą deweloperską i oddaje całość procesu realizacji w ręce fachowców z długoletnim doświadczeniem. Oprócz lokalu, w cenie jest działka idealna na zaaranżowanie dużego ogrodu, miejsca postojowe na auta. Ponadto oferujemy szeroki pakiet opcji dodatkowych, co oznacza, że lokal można dostosować do nawet najbardziej wymagających domowników – opowiada Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.

Lokale bliźniacze na Osiedlu Przy Jeziorach cechują się klasycznym kładem pomieszczeń. Na parterze znaleźć można salon, osobną kuchnię, toaletę oraz, zależnie od wariantu projektu, jeden lub dwa pokoje. Na piętrze zaś znaleźć można dwa pokoje, oddzielna garderoba, toaleta oraz pomieszczenie, które zaaranżować można na pralnio-suszarnie. Taki projekt spełnia oczekiwania klientów More Place, który doskonale zdają sobie sprawę, że jest to znacznie lepsza opcja niż budowa domu własnymi siłami czy z ekipą budowlaną. – Cieszymy się dobrą marką, dziękujemy klientom za zaufanie. Odwdzięczamy się solidnym budownictwem i wsparciem dla nabywcy na każdym etapie. Na nasze domy obowiązuje rękojmia – podkreśla Tomasz Pietrzyński. Podsumowując – zakup domu od dewelopera to dobre rozwiązanie, zwłaszcza, gdy mamy sprecyzowane oczekiwania i chcemy czuć spokój w związku z budową – między innymi dlatego Osiedle Przy Jeziorach od More Place cieszy się dużą popularnością.