Autor: Dopoznania.pl
31 października, 2022Newsy

Bądź EKO i sprawdź mieszkania w Modenie

Bycie EKO przyjacielem planety jest w ostatnich czasach szczególnie modne. Panele fotowoltaiczne są już właściwie swoistym must have w nowych inwestycjach, a miejsca parkingowe z możliwością montażu ładowarek do samochodów elektrycznych – obowiązkiem. Podobnie jest w przypadku jeżyckiej Modeny. Co ciekawe, deweloper Cordia poszedł o krok dalej.

Inwestor zaplanował m.in. możliwość relaksu w strefie wypoczynku, w cieniu 100-letnich platanów, gdzie znaleźć można liczne ławki i hamaki. Nie zabraknie również stojaków na rowery dla tych, który wolą poruszać się na dwóch kółkach. Nowoczesny plac zabaw będzie radością dla najmłodszych. Wartym uwagi rozwiązaniem są zielone dachy, pełniące tu funkcje antysmogowe, filtrujące pyły zawieszone w powietrzu i przetwarzające CO2 w tlen - można powiedzieć zielone płuca dla planety od Modeny

Deweloper zaplanował również zbiornik retencyjny, gdzie gromadzona będzie woda wykorzystana później do podlewania zieleni; oraz system automatycznego nawadniania zieleni. Liczne nasadzenia drzew i krzewów dopełnią obrazu całego projektu, zaś zainstalowanie budek dla jerzyków sprawi, że natura będzie w dosłowny sposób zaglądać do Modeny.

Modena to projekt skrojony na miarę potrzeb poznaniaków – w I etapie osiedla powstanie aż 263 mieszkań o metrażach od 26 do 142 m2 i układach 1-, 2-, 3- oraz 4-pokojowych. Przynależeć do nich będą prywatne ogródki, przestronne loggia, balkony oraz tarasy.