Autor: Dopoznania.pl
11 lipca, 2022Newsy

Kamień węgielny już jest!

I stało się – w miniony czwartek, 7 lipca, miało miejsce wmurowanie kamienia węgielnego pod rewitalizowaną, jeżycką Modenę. Zdarzenie to uruchomiło machinę – deweloper Cordia rozpoczyna pracę nad poznańską inwestycją, która podniesie z martwych dawny obiekt.

„To nasz pierwszy projekt w Poznaniu, dlatego tym bardziej cieszy mnie, że udało nam się zrobić coś, czego już wielu bez skutków próbowało: doprowadzić do tego, że Modena wróci do mody. To zresztą wymarzone zadanie dla Cordii, bo mamy w grupie naprawdę duże doświadczenie w obszarze rewitalizacji tkanki miejskiej” mówił Tomasz Łapiński, Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska.

Modena by Cordia to osiedle powstałe na terenach dawnych zakładów odzieżowych „Modena”, z których przed laty słynęły Jeżyce. Budynki mają nawiązywać do historii miejsca, jednocześnie wpisując się w klimat jeżyckich kamienic. W jaki sposób? Elewacja wykonana zostanie w klimacie okolicznej, ceglanej zabudowy, ściany oraz balkony od strony skrzyżowania ul. Jackowskiego i Wawrzyniaka zostaną zaokrąglone. Również wykończenie wnętrz inspirowane będzie zabudową eleganckich kamienic. „Wszystkie części wspólne, w tym piękne, reprezentacyjne lobby zaprojektowano w taki sposób, żeby maksymalnie uchwycić kamieniczny klimat i stworzyć nastrój dyskretnej elegancji. Udało się to osiągnąć m.in. poprzez umiejętne wykorzystanie ponadczasowych czerni i bieli. W większości projektów nawiązania do okolicznej zabudowy nie sięgają głębiej niż elewacja. W przypadku Modeny jest inaczej i to czyni nasz projekt wyjątkowym” podkreśliła Joanna Kasperczyk, Dyrektor Projektów Cordii w Poznaniu.

Deweloper planuje również otworzyć dla poznaniaków aleję 100-letnich platanów, odnowić historyczną pompę do wody. Ciekawostką jest fakt, że Cordia w kolejnych etapach odrestaurować również zabytkowy neon z lat 80-tych.

I etap inwestycji obejmuje przygotowanie 263 mieszkań oraz 9 lokali usługowych. W ofercie znaleźć można przede wszystkim popularne układy kawalerek oraz 2-pokojowych „M”, nie zabraknie jednak również apartamentów dwupoziomowych, których wielkość sięga 142 m2.

Modena powstawać będzie w czterech etapach, z których zakończenie ostatniego zaplanowano do 2028 roku.