Autor: Dopoznania.pl
16 września, 2022Newsy

Na Starołęce z ekologią za pan brat!

BPI Real Estate Poland bardzo poważnie podchodzi do zagadnień dotyczących ekologii i zrównoważonego rozwoju. Chęć stworzenia miejsca przyjaznego dla otoczenia zaowocowała projektem Panoramiqa, którego budowa na poznańskiej Starołęce już wystartowała. Obecnie trwa wylewanie płyt fundamentowych pod oba budynki.

Jak deweloper chce sprostać ekologicznemu zadaniu? To, wbrew pozorom, dość proste. Panoramiqa zostanie wyposażona w panele fotowoltaiczne oraz system retencyjny, który pozwoli wykorzystać zebraną wodę do podlewania zieleni na terenie inwestycji. Nie zabraknie również ładowarek do aut elektrycznych, które są coraz bardziej popularne czy miejsc do przechowywania rowerów.

Zastosowanie takich rozwiązań sprawia, że klienci BPI Real Estate Poland, którzy decydują się na zakup lokalu w tej poznańskiej inwestycji, mogą liczyć na atrakcyjne warunki kredytowania – co szczególnie cieszy w obecnych czasach.

- Dotychczas koncentrowaliśmy się na realizacji naszych projektów w atrakcyjnych lokalizacjach, o miastotwórczym charakterze. Wyróżniała je przemyślana architektura. Aktualnie do naszej strategii dodaliśmy także realizację w duchu zrównoważonego rozwoju. Panoramiqa spełnia warunki inwestycji ekologicznej, dzięki czemu nasi klienci mogą ubiegać się o kredyty na preferencyjnych warunkach, które w tej chwili są dostępne na rynku – powiedział Wojciech Smolak Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.

Przypomnijmy – Panoramiqa powstaje przy ul. Wagrowskiej, w poznańskiej dzielnicy Starołęka. Dzięki temu mieszkańcy mogą liczyć na dobrze rozwiniętą komunikacje miejską, która daje im dostęp zarówno do centrum miasta, jak i do poznańskich galerii i miejsc kultury.

W ofercie znaleźć można aż 272 mieszkania o układach od kawalerek do 4-pokojowych i metrażach od 26 do aż 82 m2. Wszystkie zostaną usytuowane w dwóch budynkach o wysokości od 7 do 17 pięter. Na szczycie najwyższego z nich zaplanowano taras widokowy, z którego będzie można podziwiać cały Poznań. Pomiędzy budynkami zaplanowano dziedziniec z zielenią i placem zabaw.

- Ponad 80 proc. oferty Panoramiqi stanowią mieszkania 2 i 3-pokojowe i to one obecnie cieszą się największym zainteresowaniem naszych klientów. Wśród nich są zarówno młodzi ludzie, którym zależy na mieszkaniu w dobrze skomunikowanym z centrum miasta miejscu, jak i rodziny z dziećmi, dla których z kolei najważniejsze są spokojne sąsiedztwo, dogodny dojazd do szkół, przedszkoli i żłobków oraz ogólna wygoda życia – dodaje Wojciech Smolak.