Autor: Dopoznania.pl
30 października, 2019Newsy

Nowa Środa – mieszkanie od dewelopera w dobrej lokalizacji

Każdy, kto poszukuje nowego mieszkania w okolicach Poznania, powinien rozważyć Nową Środę. Inwestycja od dewelopera MMH powstaje w Środzie Wielkopolskiej przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki. Na obszarze 15 hektarów powstanie łącznie ok. 800 nowych „M”, a dodatkowo teren osiedla zostanie wzbogacony o alejki spacerowe i place zabaw dla najmłodszych. Lokalizacja kompleksu gwarantuje świetną komunikację z pobliskimi miejscowościami oraz zapewnia doskonałe zaplecze rekreacyjne.

Położenie Nowej Środy to wielki atut inwestycji. W pobliżu znajduje się aż 6 parków miejskich o powierzchni przekraczającej 1500 arów, a także 120-hektarowy Obszar Chronionego Krajobrazu tzw. Bagna Średzkie. Tereny objęte ochroną stanowią środowisko życia dla rzadkich gatunków ptaków wodnych i błotnych. To również walka o zachowanie roślinności, której zagraża wyginięcie (na terenie Bagien aż 8 gatunków uważa się za ginące w Wielkopolsce i 2 - w skali całej Polski). Wycieczka w te okolice będzie świetną okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i poznania tutejszych skarbów przyrody.

Dla fanów historii ciekawą opcją będzie też szlak średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej, która niegdyś łączyła Środę Wielkopolską z Poznaniem. Warto nadmienić, że od września 2017 roku do planowanego ruchu powrócił parowóz Px48 1756. Z kolei miłośników aktywnego spędzania czasu ucieszy bliskość Ośrodku Sportu i Rekreacji z halą sportową i boiskami, jak i Jezioro Średzkie, które poza piękną plażą, oferuje ścieżki rowerowe, wakeboard i korty tenisowe. Bogate zaplecze rekreacyjne sprawia, że nie trzeba nigdzie wyjeżdżać, by zaczerpnąć świeżego powietrza, czy radować się aktywnością na łonie natury – to wszystko jest w zasięgu ręki. W zasięgu nowego mieszkania w Środzie Wielkopolskiej.

Jeśli jednak będziesz miał chęć odwiedzenia stolicy Wielkopolski, czy udania się na Festiwal w Jarocinie – żaden problem. Środa Wielkopolska jest bardzo dobrze skomunikowana z pobliskimi miejscowościami. Mieszkańców Nowej Środy od Poznania dzielić będzie zaledwie 25 km, a tylko 18 km od Wrześni. W oba miejsca sprawnie można dojechać autostradą A2. Aby dotrzeć na wspomniany jarociński Festiwal wystarczy tylko kilkadziesiąt minut – do pokonania jest jedynie 35 km. Należy również wspomnieć, że do wyboru jest także komunikacja międzymiastowa – dzięki połączeniom PKS bez problemu pojedziemy m. in. do Poznania, Wrześni, Śremu i Kostrzyna.

Oferta dewelopera MMH jest znakomitą propozycją  dla tych, którzy cenią możliwość odpoczynku w okolicach swojego nowego mieszkania, ale jednocześnie chcą móc w łatwy sposób dotrzeć do okolicznych miejscowości. Sprawdź szczegóły inwestycji i wybierz swoje nowe „M”.