Autor: Dopoznania.pl
7 lutego, 2022Newsy

Plany na rok 2022 wśród poznańskich i wielkopolskich deweloperów

2022 rok z pewnością będzie pełen wyzwań. Ma na to wpływ szereg czynników, w tym oczywiście tych związanych z trwającą pandemią koronawirusa. Mimo niełatwej rzeczywistości, poznańscy deweloperzy mają swoje ambitne cele, które już zaczęli realizować. Na czym się skupią? W którą stronę konkretnie ukierunkują swoje działania? Szczegóły znajdują się w poniższej ankiecie deweloperskiej.

 

Lucyna Jarczyńska, Dyrektor ds sprzedaży i marketingu w spółce Agrobex

- W ostatnich latach, w każdym roku nasza spółka wprowadza na rynek nowe projekty. Już niedługo wystartujemy z nową inwestycją na terenie Szamotuł. Z kolei w Poznaniu rozpoczniemy duży projekt przy ulicy Unii Lubelskiej. Do oferty trafią także kolejne etapy inwestycji Kleszczewo Park oraz osiedla Cybińska w Swarzędzu. Ponadto konsekwentnie dbamy również o powiększanie naszego banku ziemi.

- W kontekście samych inwestycji dużą uwagę zwracamy na działania służące ochronie środowiska, w tym między innymi rozwiązania energooszczędne, czyli jak w naszym przypadku montaż paneli fotowoltaicznych. To jeden z naszych priorytetów na kolejne lata. Będziemy również konsekwentni w działaniach związanych z CSR, a nakierowaną na lokalną społeczność, w której funkcjonujemy, w której żyją nasi klienci i pracownicy.

Joanna Janowicz, wiceprezes Oddziału Poznańskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich

- Ze względu na dynamicznie zmieniający się rynek nieruchomości, w szczególności deweloperski, przed Oddziałem Poznańskim PZFD kolejne wyzwania i sporo pracy. Stale rosnące wymagania względem budownictwa mieszkaniowego, zmiany przepisów, a także bariery administracyjne, wymagają od nas dużej aktywności. Z pewnością będziemy kontynuować prowadzone pod naszym patronatem szkolenia tematyczne i webinary, zarówno wewnętrzne, jak i otwarte. Cieszą się one rosnącym zainteresowaniem, również wśród firm deweloperskich niezrzeszonych w naszej organizacji. Planujemy także szereg spotkań z partnerami, przedstawicielami urzędów i administracji, m.in. w ramach Dialogu z Miastem Poznań. Jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, Poznań będzie w tym roku, we wrześniu, gospodarzem największego branżowego wydarzenia w kraju, ogólnopolskiego Kongresu Deweloperskiego, w którego organizację Oddział Poznański PZFD będzie zaangażowany. Nie zabraknie także nowych inicjatyw, udziału w kolejnych, jakże ważnych, akcjach społecznych i działaniach ekologicznych, o czym z pewnością będziemy na bieżąco komunikować.

Katarzyna Wyszyńska, dyrektor ds. sprzedaży i obsługi inwestycji Sky Investments.

- Przed nami kolejny rok, który na pewno będzie tak samo intensywny, jak 2021. W najbliższych miesiącach skupiamy się na budowie osiedli Rodzinne Podolany i Nowy Gruszczyn. Na Podolanach realizujemy IV etap inwestycji, a w nim szeregi H i I. W tym roku będzie wykonana duża część prac w 28 dwupoziomowych lokalach. Kontynuujemy budowę Nowego Gruszczyna. Aktualnie trwa realizacja I etapu projektu i będzie to łącznie 14 lokali. Ponadto projektujemy nową inwestycję składającą się z domów, na terenie Poznania.

- Spodziewamy się, że w bieżącym roku oczekiwania klientów i trendy nie zmienią się diametralnie. Aktualnie w naszej ofercie znajdują się mieszkania dwupoziomowe i domy. Zainteresowanie nimi jest spore. Klienci nadal będą poszukiwać takich przestrzeni.

Agata Nowaczyk z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development.

- W Poznaniu ruszyliśmy z budową projektu Apartamenty Bergera na poznańskiej Wildzie. Powstanie 7 - kondygnacyjny budynek wielorodzinny ze 134 lokalami o powierzchni od 33 do 131 mkw. Wybrane lokale będą uzupełniać przestronne tarasy o powierzchni nawet do 126 mkw oraz panoramiczne przeszklenia gwarantujące doskonałe doświetlenie wnętrz. Planowane są także kolejne etapy inwestycji Reduta Nowe Podolany. Natomiast na terenie Zielonej Góry wprowadzimy do sprzedaży mieszkania w ramach rewitalizacji budynku przy ulicy Lisia 10. W naszej działalności będziemy kładli nacisk na kompleksowość i uniwersalność inwestycji. Tak aby dopasować naszą ofertę do każdego segmentu klienta.

Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment

- Rok 2022 będzie bardzo ważny w naszej firmie. Grupa Proxin aktualnie rozwija trzy inwestycje deweloperskie. W Nautic Park w nadmorskim Darłówku w tym roku przekażemy klucze do wszystkich apartamentów. Są one nie tylko wykończone, ale i w pełni wyposażone. Ponadto w 2022 roku kontynuujemy realizację Nowych Ogrodów. W tym roku, z wyprzedzeniem oddamy w ręce nabywców ukończony etap VI, będziemy kontynuować budowę etapu VII. Projektujemy etap VIII Nowych Ogrodów. Poza tym ten rok nam upłynie pod znakiem kolejnych prac w drugiej poznańskiej inwestycji, czyli Słowackiego 7.

- Posiadamy grunty w Poznaniu oraz w miejscowości wypoczynkowej w górach. Mimo że rozpoczynamy wszyscy już trzeci rok w pandemii, to inwestycyjnie nie zwalniamy tempa. Będziemy wprowadzać kolejne inwestycje.

Marcin Ostojski, KDM Deweloper.

- Najbliższe miesiące będą dla nas pełne wyzwań. Osiedle Poznań Malarska z każdym tygodniem realnie się powiększa. W I etapie połowa lokali ma wykonaną elewację, a w połowie wykonywane są ostatnie prace murarskie. W tej części osiedla powstanie 38 lokali, o powierzchni od 60,54 do 145,27 mkw. Zakładamy, że I etap będzie gotowy w 2022. Jednocześnie realizujemy II etap, gdzie powstanie 36 lokali mieszkalnych. Ponadto przed nami m.in. realizacja inwestycji: Nowy Jarocin II, Nowy Pleszew, Osiedle Słoneczne Dominowo.

- Firma KDM Deweloper jest członkiem Oddziału Poznańskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich. To oznacza, że z miesiąca na miesiąc planujemy też aktywności powiązane z PZFD. Przed nami: działania ekologiczne, zaangażowanie w akcje prospołeczne i charytatywne, dbanie o relacje z klientami.