Autor: Dopoznania.pl
27 września, 2021Newsy

Początek Piątkowo, czyli pierwsza inwestycja ROBYG w Poznaniu

Początek Piątkowo to nazwa pierwszej inwestycji dewelopera ROBYG w Poznaniu, która powstanie przy ulicy Wojciechowskiego 7. ROBYG opierając się na swoim 20 - letnim doświadczeniu proponuje swoim klientom wyjątkowy, nowy standard w mieście.

- Rozpoczęcie sprzedaży w Poznaniu to ważny moment w historii naszej firmy. ROBYG jest jednym z największych polskich deweloperów i nadal rozwija swoją działalność oraz pracuje nad zwiększeniem swojego udziału w rynku. W Poznaniu poprzez realizację naszych inwestycji chcemy - tak jak w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu - uczestniczyć w tworzeniu zintegrowanej, przyjaznej środowisku i społecznościom tkanki miejskiej – mówi Artur Ceglarz, Wiceprezes Zarządu ROBYG S.A. - Jesteśmy deweloperem z ponad 20-letnim doświadczeniem na polskim rynku, który wybudował ponad 22 000 mieszkań. Nasze osiedla projektujemy i budujemy z zachowaniem najwyżej staranności i dbałości o detale – dodaje Artur Ceglarz.
- W najbliższym czasie planujemy uruchomić realizację kolejnych dwóch inwestycji na terenie Poznania, w tym m.in. osiedle na terenie Ostrowa Tumskiego –dodaje Artur Ceglarz.

Początek na początek
Pierwsza inwestycjaROBYG w Poznaniu będzie zlokalizowana na Piątkowie, przy ulicy Wojciechowskiego 7. Składać się będzie z kilkuset mieszkań podzielonych na kilka etapów, w których znajdą się miejsca do rekreacji, pięknie zaprojektowane tereny zielone, a także place zabaw dla dzieci starszych i młodszych. Pierwszy budynek, w którym deweloper rozpoczyna sprzedaż będzie mieć 14 pięter. Znajdzie się w nim 137 mieszkań - od jednopokojowych z aneksem kuchennym, po dwu-, trzy- czy czteropokojowe z aneksem lub osobną kuchnią. W pierwszym etapie metraże kształtować się będą od 25 do 102 m kw. Na parterze budynku znajdować się będzie ekskluzywne lobby z portierem oraz prywatna siłownia do wyłącznego użytku mieszkańców a także lokale handlowe w tym mały market i piekarnia. Do dyspozycji mieszkańców będzie również rowerownia i wózkarnia. ROBYG planuje zakończenie prac budowlanych w ramach pierwszego budynku w drugim kwartale 2023 roku.  

– Nazwa inwestycji, Początek, ma dla nas szczególne znaczenie. To nasza pierwsza inwestycja na poznańskim rynku. Przez ostatnie miesiące poznawaliśmy oczekiwania poznaniaków związane ze standardem w jakim chcieliby mieszkać. Poznaniacy są znani ze swojego przywiązania do solidności i jakości, ale jednocześnie są otwarci na nowości. Dlatego wierzymy, że nasza oferta będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem, gdyż posiada wszystkie te cechy. Chcemy zaproponować poznaniakom standard, z którego jesteśmy znani w innych miastach, i który nas wyróżnia na rynku polskim – mówi Anna Wojciechowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Robyg w Gdańsku i Poznaniu.
 

Nowy standard w mieście

– Naszym wyróżnikiem na rynku deweloperskim jest wysoki standard wykończenia połączony z atrakcyjną ceną mieszkań. „Nowy standard w mieście” to nie tylko slogan reklamowy ROBYG  – to konkretne rozwiązania i udogodnienia dla naszych klientów jak: system ROBYG SMART HOUSE bez dopłat, ponadstandardowa wysokość mieszkań (ok 280 cm), panoramiczne trzyszybowe okna, ekskluzywnie wykończone części wspólne w tym lobby z portierem i prywatna siłownia, ponadstandardowej wielkości, antywłamaniowe drzwi wejściowe do mieszkań, ścianki działowe o właściwościach wygłuszających, monitoring osiedla w jakości HD, wideofony, hale garażowe otwierane telefonem czy ładowarki dla samochodów elektrycznych zarówno na terenie osiedla jak i na życzenie klienta w hali garażowej – mówi Anna Wojciechowska.  Standard w jakim oddajemy budynki przekłada się także na oszczędności w budżecie dla Klienta. Panele fotowoltaiczne na dachach, oświetlenie led w częściach wspólnych czy system do sterowania pogodowego mają wpływ na obniżenie opłat czynszowych.

W trosce o ekologię

– Wiemy, że 84 procent poznaniaków deklaruje, że dba w codziennym życiu o środowisko. Dlatego w naszych inwestycjach zwracamy na ten aspekt dużą uwagę – zaznacza Anna Wojciechowska.

Projektowane przez Robyg dachy budynków powstają w technologii stropodachu odwróconego z powierzchnią żwirową. Takie rozwiązanie pozwala na retencjonowanie wody oraz zmniejszanie przegrzewania budynku. Na osiedlu nie zabraknie także różnorodnej roślinności. Wszystko po to, aby zredukować wpływ promieniowania słonecznego i przegrzewanie otoczenia oraz umożliwić retencjonowanie wody. Na terenie inwestycji znaleźć będzie można parking dla rowerów oraz rowerownię w budynku.

– Wspieramy też lokalne inicjatywy oraz współpracujemy z władzami miasta i mieszkańcami, dbając o otaczającą ich przestrzeń. Tylko w tym roku mieliśmy możliwość uczestniczyć w akcji „Wiosennych porządków” organizowanej przez Wydział Gospodarki Komunalnej. Wysłaliśmy również do 126 poznańskich przedszkoli 75 tysięcy nasion drzewek, dzięki którym najmłodsi będą mogli zasiać swoją miłość do przyrody, co zaowocuje w przyszłości większą dbałością o środowisko. Współpracowaliśmy również z Zielonym Targiem, rozdając poznaniakom drzewka tlenowe – dodaje Artur Ceglarz.

Biuro sprzedaży inwestycji Początek Piątkowo mieści się przy ul. Wojciechowskiego 7-17.