Autor: Dopoznania.pl
20 maja, 2021Newsy

Rodzinne Podolany. Ponad 70 lokali znalazło swoich nabywców.

Większa przestrzeń, bliskość terenów zielonych, kameralna zabudowa – oto aspekty, które odgrywają szczególną rolę przy wyborze nowego, komfortowego miejsca do życia. Preferencje klientów poznańskiego rynku nieruchomości doskonale rozumie deweloper Sky Investments, który w ramach osiedla Rodzinne Podolany przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu sprzedał już ponad 70 mieszkań dwupoziomowych i domów.

Rodzinne Podolany pomyślane zostały jako kompleksowe osiedle złożone z domów jednorodzinnych szeregowych z ogrodami oraz mieszkań dwupoziomowych, z tarasami na dachu. W ramach projektu oddanych zostanie dziewięć szeregów, z czego pięć zostało wykonanych, a nabywcy odebrali już klucze do swoich nowych czterech kątów. Prace nad kolejnymi szeregami przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. – Cieszymy się, że przygotowana przez nas propozycja spotkała się z pozytywnym odbiorem klientów na rynku nieruchomości. Przemyślany układ pomieszczeń, pełna architektura, a przede wszystkim lokalizacja sprawiły, że Rodzinne Podolany stały się miejscem rozpoznawalnym dla osób poszukujących miejsca do zamieszkania w tej części Poznania – mówi Katarzyna Piwczyńska z biura sprzedaży Sky Investments.

Niepodważalną zaletą nowego osiedla na Podolanach jest także lokalizacja, która została dokładnie przemyślana przez zespół projektowy i inwestycyjny. W okolicy ul. Heleny Rzepeckiej dominuje niska jednorodzinna zabudowa, co przełoży się na codzienny komfort mieszkańców. Przez niemal całą ulicę Strzeszyńską biegnie nowa ścieżka rowerowa, którą dojechać można nad Strzeszynek i Rusałkę. Latem jest tutaj bardzo zielono, a sam Strzeszyn i Podolany, które można traktować jako całość, są chętnie wybierane przez osoby poszukujące nowej nieruchomości w Poznaniu. W okolicy inwestycji Rodzinne Podolany znaleźć można niezbędne na co dzień punkty, wśród których wymienić można: sklepy, Galerię Podolany, usługi, aptekę, placówki edukacyjne czy przystanki autobusowe.

Duże znaczenie mają nie tylko wygodne, skrojone na miarę potrzeb domowników cztery kąty. Klienci zwracają także uwagę na otoczenie. Projekt osiedla Rodzinne Podolany zakłada realizację układu komunikacyjnego, który będzie odpowiedni dla mieszkańców zmotoryzowanych, poruszających się pieszo, jak i rowerzystów. - Drogi wewnętrzne, oświetlenie, chodniki pozwalają mieszkańcom na poczucie swobody oraz bezpieczeństwa – mówi Katarzyna Piwczyńska z firmy Sky. - Czasami klienci, spotykając się z nami w biurze sprzedaży, wspominają, że decydują się na zakup, ponieważ oferujemy domy z ogrodami i mieszkania dwupoziomowe w granicach miasta, a dotąd takich propozycji na poznańskim rynku brakowało, albo były w gminach ościennych – dodaje.

Przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu aktualnie są realizowane: etap II (szeregi C i F) oraz etap IV (szeregi H, I) osiedla Rodzinne Podolany. Całość inwestycji będzie gotowa w I kwartale 2023.