Autor: Dopoznania.pl
14 września, 2021Newsy

Sky Investments buduje w Gruszczynie

Deweloper Sky Investments wprowadził do oferty nową inwestycję. W podpoznańskim Gruszczynie powstanie osiedle domów w zabudowie bliźniaczej. Rozpoczęła się budowa I etapu.

Nowy Gruszczyn to kolejna propozycja dewelopera Sky Investments. Realizacja nowego osiedla przy ul. Katarzyńskiej w Gruszczynie k. Poznania podzielona została na VI etapów. W ramach pierwszego z nich powstanie 7 domów, czyli 14 segmentów mieszkalnych. Klienci zainteresowani zakupem nowego domu blisko Poznania wybierać mogą pomiędzy nieruchomościami o powierzchni 141,08 i 135,15 m2.

Oba warianty łączy funkcjonalny, dobrze przemyślany rozkład pomieszczeń. Na stanowiącym strefę dzienną parterze znajdzie się salon, kuchnia ze spiżarnią, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze. Z kolei piętro zarezerwowane zostało dla 3 sypialni, łazienki oraz garderoby. W domach typu A, czyli największych z proponowanych, na bocznej ścianie znajdzie się dodatkowe okno doświetlające jadalnię. Ponadto każdy lokal zyska ogród i dwa miejsca postojowe od frontu. W pierwszych etapach inwestycji ogrody będą miały ekspozycje zachodnią, a ich powierzchnia zapewni przyszłym mieszkańcom wiele możliwości aranżacji. Dostępne będą także dodatkowe pakiety wykończeniowe.

W ramach osiedla Nowy Gruszczyn zrealizowanych zostanie łącznie 76 funkcjonalnych segmentów. Budowa I etapu już wystartowała i zgodnie z przyjętym harmonogramem potrwa do II kwartału 2023 roku. Ceny oferowanych domów rozpoczynają się od 640 tys. zł.

Niewątpliwym atutem nowej inwestycji dewelopera Sky Investments jest lokalizacja. Oddalona o około 8 km od Poznania, niewielka miejscowość Gruszczyn łączy w sobie podmiejski spokój z łatwym dostępem do niezbędnych udogodnień. W pobliskim Swarzędzu działają placówki edukacyjne, restauracje, markety, apteki oraz lokale usługowe. Problemu nie stanowi także komunikacja ze stolicą wielkopolski. Droga do Poznania autem zajmuje kilkanaście minut. Sprawnie można dotrzeć również do autostrady A2 czy trasy S5. Funkcjonuje także komunikacja miejska, a w pobliskiej Kobylnicy znajduje się stacja PKP linii kolejowej Poznań-Gniezno.

Tuż obok osiedla Nowy Gruszczyn znajduje się Dolina Cybiny stanowiąca obszar Natura 2000, czyli przyrodniczy skarb tej okolicy. Nie brakuje też tras rowerowych i ścieżek biegowych. Nieopodal inwestycji znajduje się także Jezioro Swarzędzkie, a nieco dalej rozpoczynają się tereny Puszczy Zielonka.