Autor: Dopoznania.pl
18 grudnia, 2020Newsy

IX odsłona akcji Deweloperzy Dzieciom z rekordową pomocą

Trudny ze względu na ogłoszoną pandemię rok, znalazł dla dzieci z domów dziecka szczęśliwy finał. Pomoc w ramach IX edycji akcji Deweloperzy Dzieciom dotarła do rekordowej liczby potrzebujących. Wymarzone prezenty otrzymało blisko 100 wychowanków publicznych i rodzinnych, poznańskich i wielkopolskich domów dziecka. Wszystko dzięki połączonym siłom 39 deweloperów, którzy w tym magicznym czasie stali się Świętymi Mikołajami i wsparli akcję. 

Święta za pasem. Niestety nie dla wszystkich jest to magiczny, pełen rodzinnej atmosfery czas. Z myślą o najmłodszych potrzebujących, Mission Public Relations rok rocznie organizuje akcję charytatywną Deweloperzy Dzieciom. Tegoroczna, IX już edycja, pomogła blisko stu wychowankom domów dziecka. Ze względu na obowiązujące obostrzenia zabawa została przeniesiona na przyszły rok, a spotkanie ze Świętym Mikołajem odbyło się online. Za to zupełnie realne były prezenty, które pojawiły się w każdym domu dziecka. Wielki, objazdowy finał trwał od 8 do 16 grudnia. – Liczba dzieci, którym udało się pomóc jest naprawdę imponująca, a zwiększyła się do setki w wielkim finałowym tygodniu, bowiem zgłosił się do nas jeszcze jeden dom dziecka, o którego istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Decyzja była szybka i jednogłośna: wspieramy – akcentuje Sylwia Dorosceac, organizator akcji Deweloperzy Dzieciom.

Pomimo trudnego dla wszystkich czasu, do akcji przyłączyło się wielu przedstawicieli branży mieszkaniowej. Wśród pomagających deweloperów znaleźli się: Agrobex, Archicom, Area Development, Ataner, Budimex, Constructa Plus, Dombud Development, Dom-Eko, EBF Development, Echo Investment, Enklawa Winogrady, Fludra Development, Gravis Developer, Greenbud Development, Grupa Inwest, Inwestycje Hryniewicz, Inwestycje Wielkopolski, KDM Deweloper, KM Building, Konimpex Invest, KosDom, Lepiko Deweloper, Linea Deweloper, Mak-Dom, Monday Development, Nexity, Nickel Development, NovaForm, Planetbud Development, Proxin Investment, Quadro Development, Robyg, Skaland, Sky Investments, SSS Invest, Staneck Development, Tefra House, Villa, Virke. Dodatkowo patronat nad akcją objął Oddział Poznański Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Wielu deweloperów podkreśla, że działania z zakresu CSR są dla nich istotne. – W naszym CSR-owym kalendarzu akcja Deweloperzy Dzieciom niezmiennie od wielu lat zajmuje ważne miejsce, pomoc najbardziej potrzebującym towarzyszy nam od wielu lat. Nie tylko budujemy, ale jesteśmy społecznie odpowiedzialni – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Agrobex. Podobnie podkreśla przedstawiciel firmy Ataner. – W tym trudnym dla wszystkich okresie nowego wymiaru nabiera pojęcie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, ale także solidarności i niesienia pomocy. Zawsze przyświeca nam hasło budujemy, ale i pomagamy, dlatego nie mogło zabraknąć naszego wsparcia w akcji Deweloperzy Dzieciom – dodaje Magdalena Szulc, PR Manager w firmie Ataner.

 – Deweloperzy Dzieciom to wyjątkowa akcja charytatywna, w której bierzemy udział każdego roku, aby wesprzeć podopiecznych domów dziecka łącząc przy tym siły z deweloperami z całej Polski. W tym roku wsparcie było szczególnie istotne, aby mimo sytuacji w kraju i na świecie – pamiętać o dzieciach i przynieść im trochę radości w okresie świąt. Odpowiedzialne podejście do prowadzonego biznesu jest dla nas bardzo ważnym aspektem, nie tylko odpowiedzialnością za działalność firmy, ale też szansą na budowanie lepszej przyszłości dla nas wszystkich - dlatego stale angażujemy się w akcje charytatywne, udzielamy pomocy fundacjom oraz szpitalom, a także organizujemy i sponsorujemy wiele różnych wydarzeń  kulturalnych czy sportowych – Anna Wojciechowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Robyg w Gdańsku.

Wśród patronów medialnych znaleźli się: dopoznania.pl, epoznan.pl, Eurobuildcee.com, Głos Wielkopolski, mieszkaniowi.pl, Nasz Głos Poznański, Otodom, Radio Poznań, RynekPierwotny.pl, Sukces po poznańsku, TerazDom i WTK.