Autor: Dopoznania.pl
29 września, 2021Newsy

Nickel Development zaprezentował na targach Osiedle Naturama

Zapowiadana od początku roku inwestycja na poznańskim Strzeszynie została zaprezentowana przez Nickel Development. Naturama, czyli koncept 4-etapowego osiedla niskich domów wielorodzinnych o prostej i wyrazistej architekturze był najjaśniejszym punktem targowej oferty poznańskiego dewelopera. W przedsprzedaży oferowane są obecnie mieszkania z pierwszego etapu inwestycji.

Otoczona dojrzałą zielenią działka, na której  powstaje Osiedle Naturama, leży między ulicami Suwalską i Koszalińską, mniej niż 1,5 km od plaży na Strzeszynku (przy Jeziorze Strzeszyńskim). Pierwszy etap, obejmujący pięć budynków, w którym znajdzie się 78 mieszkań.

Wyjątkowa lokalizacja inwestycji sama narzuca skojarzenia, do kogo adresowany jest projekt. Z całą pewnością świetnie odnajdą się tam miłośnicy aktywnego wypoczynku, będący w dowolnym wieku. Zróżnicowanie powierzchni (od 36 do 74 mkw.) oraz różnorakie układy mogą znaleźć uznanie zarówno wśród singli, jak i młodych par – aż do seniorów.

Przytulna zabudowa i układ komunikacyjny osiedla ograniczający ruch aut z całą pewnością przyciągać będzie tutaj również rodziny z dziećmi, a dodatkowym atutem będzie designerski plac zabaw – wg autorskiego projektu rozproszony po całym terenie.

Projekt pochodzi z pracowni architektonicznej WWA, a zespołem odpowiedzialnym za jego stworzenie kierował Marcin Wojtyś.

– Jesteśmy pod wrażeniem pracy wykonanej przez zespół projektantów, zwłaszcza że nasze wymagania były bardzo wysokie, szczególnie w odniesieniu do zagospodarowania zieleni i rozwiązań ekologicznych – mówi Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development. – Koncept obejmuje dodatkowe nasadzenia 300 drzew, w tym, co ciekawe, również drzewa owocowe. Jak zapewniają architekci, dostarczą one wielu wrażeń sensorycznych. Pięknie zakwitną wiosną – kwiaty dadzą niecodzienny widok oraz miły zapach. Liczymy też na to, że w ich koronach przebywać będzie wiele ptaków, których śpiew doda wyjątkowego uroku temu miejscu – dodaje.

Na uwagę zasługują również elementy związane ze zrównoważonym rozwojem i ograniczaniem wpływu inwestycji na środowisko. Inteligentnie ukryte w przegrodach między tarasami zbiorniki na deszczówkę to przejaw nowatorskiego podejścia projektantów. Najważniejszym rozwiązaniem z obszaru eko będzie jednak oświetlenie w częściach wspólnych nieruchomości oraz na ulicach zasilane odnawialnymi źródłami energii.

Ceny mieszkań na Osiedlu Naturama rozpoczynają się od 8 tys. zł/mkw. i na tym etapie przedsprzedaży nabywcy mogą liczyć jeszcze na szeroki wybór. To powinno zainteresować szczególnie osoby poszukujące mieszkań parterowych z ogródkami, które znajdują się w aktualnej ofercie Osiedla Naturama. Największy z ogródków ma powierzchnię ponad 220 mkw.