Autor: Dopoznania.pl
17 marca, 2021Newsy

Ruszyła budowa Malta Point

Rozpoczęła się budowa I etapu inwestycji Malta Point. Powstający na terenie Rataj budynek, pomieści 98 mieszkań o zróżnicowanych układach i metrażach. To pierwszy poznański projekt spółki Nexity.

Realizacja nowego osiedla na Łacinie podzielona została na III etapy. Poza funkcjonalnymi mieszkaniami, deweloper zadba o małą architekturę – w planach znajdują się m.in. plac zabaw i stojaki rowerowe.   

W ramach I etapu oddany zostanie 5-piętrowy budynek wielorodzinnych z 98 lokalami. Klienci zainteresowani zakupem nowego mieszkania w pobliżu Jeziora Maltańskiego, wybierać mogą pomiędzy kawalerkami oraz układami 2-, 3- i 4-pokojowymi. Z myślą o indywidualnych potrzebach kupujących, spółka Nexity zrealizuje komfortowe „M” mieszczące się w przedziale od 31 do 104 m2. Planowany termin zakończenia realizacji I etapu to III kwartał 2022 roku. - Wszystkie lokale są zaplanowane tak, by były jak najbardziej funkcjonalne i odpowiadały aktualnym potrzebom rynku. Dodatkowym atutem będą przestronne balkony, duże okna doświetlające pomieszczenia. Oczywistą zaletą jest również lokalizacja naszego projektu. – mówi Michał Kostrow, Dyrektor Operacyjny Nexity Polska.

Inwestycja mieszkaniowa Malta Point powstaje na Łacinie – atrakcyjnej części poznańskiego Nowego Miasta, która od kilku lat cieszy się mianem prestiżowej. Lokalizacja ta łączy w sobie liczne zalety. Nabywcy nowych mieszkań od dewelopera Nexity, zaznają tu prawdziwie miejskiej wygody. W sąsiedztwie znaleźć można wszystko, co niezbędne na co dzień, w tym: sklepy i punkty usługowe, galerie handlowe, kluby fitness, ośrodki zdrowia, apteki czy placówki edukacyjne. Dzięki dogodnemu dostępowi do komunikacji miejskiej, w szybki i komfortowy sposób dostać się można do centrum oraz innych dzielnic Poznania. Zaproponowana przez Nexity lokalizacja ma także drugie, zielone oblicze. Położone w pobliżu Jezioro Maltańskie przyciąga poznaniaków ze wszystkich zakątków miasta. Teren ten doskonale sprawdzi się w przypadku joggingu, relaksującego spaceru oraz pikniku.  

Malta Point to pierwsza, ale nie jedyna inwestycja Nexity Polska na terenie Poznania. Niebawem ruszy budowa kolejnego projektu, czyli Bliski Marcelin, w ramach którego przy ul. Jeleniogórskiej powstanie budynek wielorodzinny ze 139 mieszkaniami.