Autor: Iza
5 lipca, 2019Newsy

Zielone inwestycje – wizja na przyszłość

Zmiany klimatyczne, fale upałów, szczególnie odczuwane w miastach oraz dynamiczne zjawiska atmosferyczne to skutek ogólnie pojętej degradacji środowiska naturalnego. Powrót do dużej ilości drzew, znajdujących się w przestrzeniach nadmiernie zagospodarowanych betonem, to jedyne wyjście, dla przywrócenia należytej równowagi.

Fakt ten jest doskonale znany deweloperowi Masterm, który realizując swoje inwestycje, szczególny nacisk kładzie na kwestię wyposażenia ich w nieprzeciętną ilość zieleni. Doskonałym na to przykładem jest osiedle Trójpole.

Zieleń ma w miastach szczególne znaczenie, ze względu na kilka kwestii. Pierwszą z nich jest oczyszczanie powietrza. Druga to znaczne obniżenie temperatury podczas upałów. Trzecią - szczególnie istotną jest działanie terapeutyczne – codzienny kontakt z naturą, ma niezwykle kojące działanie na praktycznie wszystkie zmysły.

Oprócz rozsądnego planowania tzw. zieleni miejskiej oraz sąsiedztwa parku, kolosalne znaczenie ma to, czy na nowo powstających osiedlach, dominuje beton czy też zieleń. Oczywiście wymagania konstrukcyjne budynków są priorytetem ale już w ich otoczeniu, z powodzeniem może dominować przyroda.

Jak pokazuje przykład osiedla Trójpole, nowe mieszkania w Poznaniu, powstające na Winiarach, obfitują w ciekawe rozwiązania, wprowadzające zieleń na praktycznie każdą kondygnację, z dachami włącznie. W ten sposób, mieszkańcy zyskują możliwość życia w przyjaznym otoczeniu, które daje wytchnienie, nawet w trakcie upałów.

 

Zobacz inne mieszkania na Winiarach