Autor: Dopoznania.pl
26 czerwca, 2020Newsy

Osiedla dla małych mieszkańców

Wybór nowego mieszkania dla całej rodziny nie jest prostym zadaniem. Poza czynnikami takimi jak metraż, cena czy rozkład pomieszczeń, trzeba wziąć pod uwagę potrzeby dzieci. Wśród ofert poznańskich deweloperów, nie brakuje osiedli uwzględniających najmłodszych mieszkańców. Gdzie szukać bezpiecznych i umożliwiających zabawę inwestycji? Podpowiadamy!

Rekreacja na terenie inwestycji

Spoglądając na nowe projekty deweloperów dostrzegamy, że przestrzeń dla małych mieszkańców to element obowiązkowy. Ideę tę doskonale rozumie jeden z największych poznańskich deweloperów – Agrobex. – Inwestycja w przestrzenie rekreacyjne dla najmłodszych mieszkańców to nie tylko ukłon dla rodziców, ale też dla całej lokalnej społeczności. W naszych projektach zawsze znajdzie się miejsce na przestronny plac zabaw dla dzieci, ale też na część rekreacyjną jak np. siłownia plenerowa – mówi Krzysztof Kruszona, prezes zarządu firmy Agrobex.

W podobny sposób myślą też inni inwestorzy. Proxin Investments na osiedlu Nowe Ogrody przygotował dwa bogato wyposażone place zabaw na wewnętrznych, zamkniętych dla ruchu kołowego dziedzińcach, a także cichobieżne windy w każdej klatce schodowej, które są szczególnym ułatwieniem dla rodzin z małymi dziećmi, mieszkającymi szczególnie na wyższych kondygnacjach.

Natomiast inwestycja Rodzinne Podolany budowana przez dewelopera SKY Investments, to projekt stawiający na przyjazne środowisko do wychowywania i rozwoju dzieci. – Nasza propozycja stawia na bezpieczeństwo. Zamknięte, ogrodzone osiedle, jest dobrym wyborem dla rodziców i ich pociech. – mówi Małgorzata Walczak-Łondka z firmy SKY Investments

Lokalizacja to podstawa

Równie ważnym czynnikiem wyboru nowego mieszkania w Poznaniu dla całej rodziny, jest bliskość terenów rekreacyjnych. Tym tropem poszła firmaEBF Development, realizująca projekt Reduta Nowe Podolany. W sąsiedztwie inwestycji znaleźć można ścieżki rowerowe, tereny zielone oraz Jezioro Rusałka.

Klienci, którzy preferują lokalizacje bliżej centrum miasta, powinni zwrócić uwagę na propozycję Grupy Partner. Inwestycja Śródka OdNowa 2 jest oddalona od Starego Rynku o nieco ponad 2 km, wystarczy kilkuminutowy spacer, aby dotrzeć na przystanki komunikacji miejskiej. Przyszli Mieszkańcy będą mieć w pobliżu także kompletne zaplecze handlowo-usługowe.

Kluczową kwestią dla rodzin z dziećmi jest dobry dostęp do oferty edukacyjnej. Dla rodziców to priorytet, by dziecko bezpiecznie trafiło do szkoły, a podróż do przedszkola nie była utrudnieniem. - Chcemy, by nasza inwestycja budziła zainteresowanie między innymi poprzez dobrą lokalizację, czyli zaplecze handlowo-usługowe i edukacyjne, np. bliskość Szkoły Podstawowej nr 11, dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego nr 38 – mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady.

Spokój, bezpieczeństwo, zielone otoczenie i placówki edukacyjne w zasięgu ręki – oto lokalizacja idealna dla rodzin, poszukujących nowego mieszkania. - Firma deweloperska tworząc inwestycję, powinna pomyśleć o każdym mieszkańcu. Place zabaw, miejsca rekreacji na zewnątrz, czy nawet przygotowane pomieszczenia wewnątrz budynków służą integracji. Dzięki temu mieszkańcy czują bezpieczeństwo, ale i przynależność do wspólnoty. To sprawia, że tylko utwierdzają się w przekonaniu najlepszego wyboru, jakiego mogli dokonać – podsumowuje Agnieszka Banaszak, wiceprezes zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD.