Autor: Dopoznania.pl
23 kwietnia, 2020Zakup inwestycyjny

Inwestycja w nieruchomości? Wybierz Nadolnik Compact Apartments!

Trwająca pandemia i aktualna, trudna sytuacja gospodarcza, sprawiają że osoby posiadające nadmiar kapitału, chcą go efektywnie zainwestować. Poszukują oni rozwiązań opłacalnych i pewnych. Na co warto postawić? Eksperci są zgodni – dziś lepiej wybrać nieruchomość zamiast lokaty.

Nowa rzeczywistość wpływa nie tylko na naszą codzienność, ale ma także przełożenie na wiele branż. Swoje działania muszę przemyśleć również osoby inwestujące. Warto rozważyć opcję zakupu nieruchomości pod wynajem, gdyż obligacje i lokaty bankowe nie gwarantują pełnej ochrony. - Często otrzymujemy zapytania od naszych klientów, którym doradzamy, w jaki sposób warto teraz inwestować – mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner. Najbardziej aktualne pytanie jest takie: dlaczego warto wybrać nieruchomość, zamiast lokat, czy obligacji? Odpowiedź brzmi: takie rozwiązanie najbardziej się opłaca, a sytuacja ekonomiczna zmieniała się w ostatnich tygodniach dynamicznie i niestety na niekorzyść osób stawiających na lokaty w bankach.

18 marca miało miejsce posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej i według ustaleń stopa referencyjna Narodowego Banku Polskiego spadła do 1,0% w skali roku. Na taki ruch natychmiastowo zareagowały banki, obniżając oprocentowanie i dziś jest ono na poziomie zaledwie 0,4% do 2,3 %. Czynnikiem, który dodatkowo obniża zyskowność lokat i wszelkich kont oszczędnościowych, jest wysoka inflacja. Wskaźnik jest najwyższy od 2011 r., a tylko w lutym 2020 odnotowaliśmy wzrost cen o prawie 5 procent rok do roku. Inwestorzy nadal są zobowiązani odprowadzać zryczałtowany podatek dochodowy 19 procent od zysków z lokat – to tzw. podatek Belki. – Eksperci komunikują o realnej „utracie” wartości pieniądza. Przykładowo, wpłacając na lokatę 150 000 zł w gotówce dziś, po roku realna wartość tego pieniądza wyniesie 144 750 zł. To efekt wyliczeń, w których bierzemy pod uwagę wszystkie wymienione czynniki. W takich okolicznościach polecamy zdecydowanie lepsze rozwiązanie, czyli inwestycję w nieruchomości, a konkretniej w produkt służący pewnym zyskom – podkreśla Michał Wawrzyniak z Grupy Partner.

Deweloper realizuje przy ulicy Nadolnik w Poznaniu największy kompleks smart apartamentów w Polsce. Aktualnie trwa budowa już II etapu inwestycji, a do sprzedaży trafiły 224 lokale. Zakup smart apartamentu w oferowanej inwestycji, gwarantuje przychód z wynajmu na poziomie minimum 6 procent. Nabywcy mają zagwarantowaną opiekę spółki Rent Nadolnik Compact Apartments, której zdaniem jest znalezienie najemcy lokalu. Właściciele smart apartamentów na Nowym Mieście w Poznaniu mogą skorzystać także z pakietu wykończenie „pod klucz”. Co istotne umożliwia odliczenie podatku VAT przy zakupie, a także pomniejsza podatek dochodowy z tytułu najmu o szereg różnych kosztów.

- Jako specjalista branży, nie mam wątpliwości: w nowej rzeczywistości poradzą sobie ci inwestorzy, którzy postawią na nieruchomości lub już to zrobili. To decyzja z perspektywą na następne lata i to, co się dzieje teraz, nie powinna mieć na nią wpływu, zwłaszcza jeśli chronimy własny kapitał. Nieruchomości od kilkunastu lat wciąż zyskują na wartości. W przyszłości będzie można zanotować zysk ze sprzedaży smart apartamentu – podsumowuje Michał Wawrzyniak.

Przyjrzyjmy się liczbom. Apartament w inwestycji Nadolnik Compact Apartments , który dziś kupimy za 150 000 zł netto, za rok osiągnie wartość 168 480 zł. W porównaniu do wspomnianej lokaty, jest to różnica ponad 20 tys. zł.

To nie koniec korzyści. Nadolnik Compact Apartments na start II etapu proponuje ofertę dedykowaną klientom inwestycyjnym, czyli rabat 5 procent od standardowej ceny oraz dodatkowe 2 procent zniżki w przypadku płatności z góry w systemie 90/10.