Autor: Dopoznania.pl
13 marca, 2024Newsy

Pierwszy weekend Targów Mieszkań i Domów w 2024 przed nami!

Już w najbliższy weekend, 16 i 17 marca, na poznańskim MTP odbędzie się wiosenna edycja Targów Mieszkań i Domów. Czy spodziewać się można nowych inwestycji, które niczym kwiaty po zimie powoli zaczną zasypywać mapę wielkopolski? Czy raczej deweloperzy stawiają na promocje istniejących już inwestycji? Sprawdźcie koniecznie z nami!

Zakończenie rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2% nie zmniejszył zainteresowania klientów nowymi mieszkaniami i domami. Dlatego też, podczas targów, które odbędą się w hali nr 3 na MTP, będzie można poznać atrakcyjną ofertę deweloperów, ale również sprawdzić ciekawe inspiracje wnętrzarskie czy możliwości finansowania zakupu lokalu.

- Wiosenna edycja to ponad 100 wystawców z branży deweloperskiej i nie tylko. Wśród wystawców pojawią się m.in. Ataner, EBF Development, Colian Developer, Grupa Inwest, Masterm, Nickel Development. Znów zostanie przygotowana atrakcyjna Strefa Wirtualnych Spacerów 3DEstate oraz Strefy Zakupu i Finansów oraz towarzysząca Targom Nieruchomości Inwestycyjnych INRE- Strefa Inwestycji. Będzie można się dowiedzieć, jak najkorzystniej zakupić nieruchomość, jak ją sfinansować oraz poznać specyfikę nieruchomości inwestycyjnych z wielu zakątków świata. - mówi Grzegorz Zieliński, dyrektor Targów Mieszkań i Domów z firmy Nowy Adres. Przypominamy, że targi odbędą się jak zwykle na MTP, przy ul. Głogowskiej 14 w Poznaniu, hala nr 3. Bilety na wydarzenie dostępne są w cenie 10 zł, a po rejestracji na stronie organizatora – nawet za darmo!

A wybrać się na targi warto, choćby po to, by zapoznać się z ofertę od EBF Development – dewelopera z ponad 30-letnim doświadczeniem, który był wielokrotnie nagradzany w branżowych rankingach i konkursach. - Aktualnie realizujemy w Poznaniu budynek nr 10 osiedla Reduta Nowe Podolany oraz przygotowujemy się do odbiorów w Apartamentach Bergera na Wildzie. W obu inwestycjach mamy dosłownie ostatnie mieszkania w sprzedaży. Naszą poznańską ofertę uzupełnia najnowszy projekt, czyli Grunwald Park. W ramach I etapu proponujemy 147 mieszkań o powierzchniach od 26 do 84 mkw. i terminem realizacji już na koniec przyszłego roku. - mówi Agata Nowaczyk z biura sprzedaży EBF Development. Targi będą również okazją do zapoznania się z ofertą Natura Park Apartamenty – projektu zlokalizowanego w Szczecinie, gdzie EBF Development debiutuje.

Swój udział w targach zapowiada również Grupa Inwest, która na terenie Poznania prowadzi sprzedaż w Symfonia Ptasia 28 oraz Jasielska 8c. Pierwsza z tych inwestycji zlokalizowana jest na Grunwaldzie i obejmuje 118 mieszkań rozlokowanych na 6 kondygnacjach. Jasielska 8c znajduje się natomiast na Podolanach, gdzie w dwóch etapach do sprzedaży trafi ponad 370 nowych „M”. Pierwszy z nich, którego budowa ma zostać ukończona w grudniu tego roku, obejmuje budynek, w którym rozlokowano 166 mieszkań. Drugi etap natomiast to dwa budynki, w których łącznie powstanie 208 lokali.

Targi to wydarzenie, które zdaje się budzić branżę z zimowego snu. Ożywienie wydaje się być widoczne również teraz, ponieważ klienci, po zakończeniu programu Bezpieczny Kredyt 2%, często nie czekają na nowe posunięcia rządu, decydując się często na zakup bez wspomagania dofinansowaniem. – Zaglądają do nas zarówno klienci, którzy chcą kupić jeden z ostatnich gotowych domów, jak i tacy, którzy planują wybrać lokal z odbiorem na przyszły rok, a takie też mamy w ofercie. Jesteśmy też już na etapie ich budowy – informuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.

Czy wiosna to dobry moment na zakup domu lub mieszkania? Na pewno tak, a ze wsparciem podczas Targów Mieszkań i Domów na pewno będzie Wam łatwiej! Pamiętajmy również, że może to być również ostatnia okazja, aby uciec przed podwyżkami, które na pewno niebawem będzie można zaważyć na rynku.