Autor: Dopoznania.pl
17 marca, 2023Newsy

Weekend na Targach Mieszkań i Domów w Poznaniu

Najbliższy weekend w Poznaniu upłynie pod znakiem Targów Mieszkań i Domów. Już 18 i 19 marca MTP otworzy swoje drzwi, aby powitać wszystkich, którzy szukają nowych mieszkań lub domów w Poznaniu, okolicy, ale i nie tylko! Deweloperzy zapewne wiele sobie obiecują po tym wydarzeniu – ostatnie problemy z otrzymaniem kredytu nie najlepiej wpłynęły na skalę zakupu nieruchomości. Jednak wprowadzenie programu „Pierwsze Mieszkanie” oraz powolne łagodzenie kryteriów kredytowych nastraja optymistycznie. Dlatego warto wybrać się w weekend na halę nr 3 MTP - w sobotę w godzinach 10-17 lub niedzielę 10-16.

Podczas tej edycji pośród wystawców znaleźć będzie można m.in.: Colian Developer, EBF Development, Grupę Inwest, Nickel Development czy UWI Inwestycje. Atrakcje dla zwiedzających przygotował też partner imprezy – Castorama. Nie zabraknie również specjalnych stref eksperckich – Strefy Zakupu czy Strefy Finansów, w których będzie można dowiedzieć się nieco więcej o wsparciu kredytobiorców czy Bezpiecznym Kredycie 2%. Podobnie jak w poprzednich edycjach pojawi się również Strefa Wirtualnych Spacerów 3D Estate. Nowością będą zaś przedstawiciele miasta Poznania, a dokładniej Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Poznań, Biuro Obsługi Inwestorów oraz Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu. Patronem imprezy jest Oddział Poznański Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Na targach spotkać można m.in. przedstawicieli Grupy Inwest, dewelopera, którzy niedawno zakończył prace nad trzema poznańskimi projektami. – Podczas zbliżających się Targów Mieszkań i Domów proponujemy największy wybór mieszkań w inwestycji Nova Łacina, gdzie będą dostępne powierzchnie od 30 do 71 mkw., choć także w Horyzoncie Naramowice są jeszcze wolne mieszkania. Ostatni apartament, dwupoziomowy, o powierzchni 86 mkw. z dużym tarasem czeka na nabywcę w Wildzie Corner – wyjaśnia Mateusz Glema z poznańskiego biura sprzedaży Grupy Inwest. Warto dodać, że przy tym stoisku na zwiedzających czekać będą promocje, które do czasu targów pozostaną tajemnicą.

Jak zwykle podczas imprezy spotkać będzie można również przedstawicieli firmy EBF Development, którzy przy swoim stanowisku zaprezentują ofertę mieszkań w inwestycjach Apartamenty Bergera na Wildzie oraz 10. budynku Reduta Nowe Podolany. Oba te projekty są na etapie realizacji i cieszą się dużą popularnością pośród kupujących.

Podczas imprezy pojawią się również przedstawiciele Quadro Development – firmy realizującej projekt u zbiegu ulic Głównej i Smolnej w Poznaniu. Powstaje tam Rynek Wschodni – kameralna inwestycja, w ramach której powstanie 47 mieszkań liczących od 37 do 133 m2. - W drugiej połowie tego roku zakończymy realizację. Natomiast teraz skupiamy się na bieżących działaniach i obsłudze klientów, których przybywa, także za sprawą łagodzenia kryteriów kredytowych przez banki – mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development.

Patronat nad targami objął Oddział Poznański Polskiego Związku Firm Deweloperskich - Targi to okazja, by spojrzeć w szerszej perspektywie na rynek. Nowe mieszkanie od dewelopera to obecnie radykalna poprawa jakości życia. Profesjonalizacja branży, upowszechnienie wysokich standardów mieszkalnictwa, zastosowanie rygorystycznych norm budowlanych sprawiło, że standard mieszkań znacząco się podniósł. Za tym poszły także wyższe oczekiwania nabywców, którym musimy sprostać. Budujemy nowocześnie, bezpiecznie, proekologicznie, spełniając tym samym wymagania naszych klientów. - wskazuje Andrzej Marszałek, Prezes Zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD.

Czego można spodziewać się na targach? Ponieważ początek tego roku przyniósł powiew optymistycznych informacji, dotyczących stóp procentowych oraz łagodniejszych kryteriów obliczania zdolności kredytowych, deweloperzy pozytywnie patrzą w przyszłość. Obecnie jednak wielu z nich zajmuje się zakończeniem realizacji już rozpoczętych inwestycji. Podobnie jest w przypadku Sky Investments. - Nasze osiedle Rodzinne Podolany jest niemal w całości gotowe i zostały  w sprzedaży dosłownie ostatnie mieszkania dwupoziomowe. Dla klienta to spory pozytyw, ponieważ może zobaczyć inwestycję, a nawet wejść do mieszkania – mówi Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży dewelopera.

Wielu ekspertów zaznacza, że obecnie rynek mieszkaniowy ma spory potencjał, jednak sytuacja związana z wysokimi stopami procentowymi, inflacją czy kryteriami związanymi z obliczaniem zdolności kredytowych sprawiła, że popyt na nowe mieszkania nie jest jeszcze w pełni uwolniony. Kiedy nadejdą zmiany w tym zakresie – biura deweloperów zapełnią się nowymi klientami. Zapewne dlatego też inwestorzy powoli ruszają z projektami, które zeszły rok przeleżały w oczekiwaniu na „lepsze czasy”.