Autor: Dopoznania.pl
18 listopada, 2020Newsy

Kleszczewo Park z fotowoltaiką

Rośnie liczba inwestycji spółki Agrobex, które będą wykorzystywać energię ze słońca. Jak informuje poznański deweloper, panele fotowoltaiczne pojawią się również na inwestycji Kleszczewo Park.

Fotowoltaika to znak czasów. Rozwiązanie takie jest korzystne nie tylko dla środowiska, ale także dla domowego budżetu. O zaletach energii słonecznej będą mogli przekazać się mieszkańcy, realizowanego w okolicy Poznania, projektu Kleszczewo Park. - Panele fotowoltaiczne posiadają już nasze wcześniejsze inwestycje na terenie Poznania - Wilczak 20 czy Nowe Żegrze. Mieszkańcy chwalą takie rozwiązanie, które może zaspokoić zapotrzebowanie na prąd, na przykład w klatkach schodowych, czy przy oświetleniu terenów zielonych wcześniejsze wspólnoty. W kontekście Kleszczewo Park nasz dział techniczny jest na etapie wyboru takiego produktu, takiego rozwiązania, aby efektywność i korzyści płynące z fotowoltaiki były jak największe - mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Agrobex.

Budowa osiedla Kleszczewo Park została podzielona na kilka etapów. W ramach pierwszego z nich oddany zostanie trzykondygnacyjny budynek wielorodzinny, w którym znajdzie się 75 mieszkań, liczących od 32 do 66 m2. Klienci zainteresowani zakupem nieruchomości pod Poznaniem wybierać mogą pomiędzy układami 2- i 3-pokojowymi. Lokale na parterze będą posiadały ogródki, a pozostałe mieszkania zyskają przestronne balkony. Ceny rozpoczynają się od 4600 zł/m2.

Z myślą o komforcie przyszłych właścicieli „M”, deweloper zadbał o udogodnienia, wśród których wymienić można windy, komórki lokatorskie oraz miejsca parkingowe. - Inwestycja, ze względu na funkcjonalność proponowanych mieszkań, położenie oraz cenę przyciąga zarówno Poznaniaków jak i klientów z innych okolic - dodaje Lucyna Jarczyńska.

Na uwagę zasługuje również lokalizacja projektu. Dzięki rozbudowanej sieci dróg powiatowych, wojewódzkich oraz autostradzie w szybki i wygodny sposób można dotrzeć do oddalonego o 20 km Poznania. Nabywcy nowych mieszkań w Kleszczewie zyskają także bliskość szkoły, przedszkola oraz punktów handlowo-usługowych. W okolicy nie brakuje również terenów zielonych i rekreacyjnych.

Agrobex planuje zakończenie pierwszego etapu w III kwartale 2021 roku.